ادبیات تحقیق و مبانی نظری بررسی تطبیقی روش‌های موجود تجزیه و تحلیل مالی

ادبیات تحقیق و مبانی نظری بررسی تطبیقی روش‌های موجود تجزیه و تحلیل مالی

ادبیات تحقیق و مبانی نظری بررسی تطبیقی روش‌های موجود تجزیه و تحلیل مالی

دسته: حسابداری

بازدید: 4 بار

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 44 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 29

ادبیات و مبانی نظری بررسی تطبیقی روش‌های موجود تجزیه و تحلیل مالی ( برگرفته از تحقیق و پژوهش ارشد مدیریت مالی ) به همراه منابع و مواخذ تحقیق فایل اصلی Word تعداد کل صفحات 26 صفحه 3صفحه منابع حجم فایل zip 45k

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

ادبیات و مبانی نظری بررسی تطبیقی روش‌های موجود تجزیه و تحلیل مالی ( برگرفته از تحقیق و پژوهش  ارشد مدیریت مالی ) به همراه منابع و مواخذ تحقیق

فایل اصلی   :  Word

تعداد کل صفحات :  26 صفحه +3صفحه منابع

حجم فایل zip : 45k

فهرست مطالب به شرح زیر می باشد :

مقدمه

مفهوم تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی

آشنایی با تاریخچه تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی از طریق نسبت‌ها

صورت‌های مالی و نقش آن در گزارش‌گری

خصوصیات كیفی اطلاعات حسابداری

نیازهای استفاده‌كنندگان از اطلاعات مالی

مراحل و فنون تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی

كاربرد فنون تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی

نسبت‌های مالی و طبقه‌بندی آنها

نارسائی‌ها و محدودیت‌های تجزیه وتحلیل‌نسبت‌های مالی

روش‌های‌متداول‌تجزیه‌و‌تحلیل‌صورت‌های‌مالی‌

پیشینه تحقیق

فهرست منابع فارسی 

فهرست منابع فارسی

مقدمه

تجزیه و تحلیل مالی یكی از شناخته شده‌ترین ابزارهای مدیریت مالی محسوب می‌شود . مدیران و برنامه‌ریزان واحدهای تجاری با بررسی اطلاعات منعكس در صورت‌های مالی و تجزیه و تحلیل آن شمایی كلی از عملكرد واحد تجاری به دست می‌آورند . در این راستا با بررسی وضعیت موجود برنامه‌های بلندمدت و استراتژیك واحد تجاری تهیه می‌گردد . این امر باعث می‌شود تا ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف با اتخاذ راهبردهای شایسته ، موجبات بهینه‌سازی فعالیت‌ها و به‌دنبال آن بهره‌‌جویی قابل قبول از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و نهایتاً حداكثر كردن ثروت سهام‌داران را فراهم آورند .

امروزه تجزیه وتحلیل نسبت‌های‌مالی ابزارمناسبی برای ارزیابی‌عملكردمدیریت ، تجزیه و تحلیل وضعیت اعتباری و غیره محسوب می‌گردد . این نسبت‌ها از جانب گروه‌های مختلف استفاده‌كنندگان نظیر سرمایه‌گذاران ، اعتبار دهندگان ، مدیران ، كارگزاران دولتی ، تحلیل‌گران و مشاوران مالی مورد استفاده و تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد .

تجزیه و تحلیل نسبت‌های مالی موجب عمق بخشیدن دیدگاه استفاده‌كنندگان می‌گردد . استفاده‌كنندگان صورت‌های مالی با تجزیه و تحلیل نسبت‌های مالی برای تشخیص ارتباط بین اقلام مندرج در این صورت ها و ارزیابی وضعیت واحد تجاری به نحوه گسترده‌ای استفاده می‌نمایند . براین اساس تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی می‌تواند زمینه لازم را برای شناسایی مشكلات پیش‌روی شركت‌ها و راه‌گشای بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها باشد .

 تجزیه و تحلیل نسبت‌ها برای واحدهای تجاری مختلف از نقش حساسی برخوردار است . زیرا اگر واحدی از عملكرد گذشته ، حال و چشم‌انداز آینده و همچنین نقاط قوت و ضعف و جایگاه خویش در مقایسه با سایر واحدهای تجاری در صنعت آگاهی نداشته باشد و نتواند با بهینه‌سازی منابع و فعالیت‌ها بر مسائل و مشكلات موجود در ساختار مالی و سازمانی خویش چیره شود ، در پاسخ‌گویی به نیازهای محیطی و تأمین اهداف واحد تجاری و سهام‌داران ناتوان و ادامه فعالیت و حیات آن نیز دیری نخواهد پائید .

از این‌رو در این فصل به بررسی تاریخچه و پیشینه تجزیه و تحلیل مالی و مبانی نظری موضوع تحقیق پرداخته خواهد شد .

مفهوم تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی

صاحب‌نظران و اندیشمندان مدیریت مالی ، تعاریف گوناگونی از تجریه و تحلیل صورت‌های مالی ارائه نموده‌اند . برخی از این تعاریف عبارتند از :

” ضرورت تفسیر صورت‌های مالی به‌نحوی كه نیاز استفاده‌كنندگان مختلف از صورت‌های مالی را برآورد به پیدایش و توسعه روش‌ها و فنونی انجامیده كه روابط بین ارقام مندرج در صورت‌های مالی را تعیین و امكان مقایسه ، تعبیر و تفسیر آنها را فراهم كرده است . مجموعه این روشها و فنون كه در جریان پیشرفت حسابداری در پاسخ به نیازهای فزاینده به اطلاعات مالی ابداع ، توسعه و تكامل یافته است تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی نامیده می‌شود . هدف از آن ارزیابی گذشته واحد تجاری به ویژه چگونگی‌سودآوری‌،كارآیی، نقدینگی و امكان واریز بدهی‌های آن از یكسو و فراهم آوردن‌اطلاعات‌لازم‌برای‌طرح‌ریزی‌عملیات‌آینده‌از سوی‌دیگراست“.(اكبری،1378،ص الف)

” تجزیه و تحلیل مالی ابزاری برای شناخت و ارزیابی عملكرد مالی گذشته ، جاری و پیش‌بینی وضعیت آینده شركت است و معمولاً شامل تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی و جریان نقدی آن می‌شود “ . ( مدرس و عبدا...‌زاده ، 1380 ، ص16)

” تجزیه و تحلیل مالی تجدید طبقه‌بندی و تلخیص مجدد اطلاعات مندرج در صورت‌های مالی به منظور تشخیص ارتباطات بین اقلام اصلی صورت حساب‌ها و تعیین روندهای آنها در طی سالیان متمادی می باشد“.( Foulk , 1972 )

” تجزیه و تحلیل صورت های مالی باعث می‌شود مدیران شركت‌ها ، صاحبان سرمایه ، وام‌دهندگان و سرمایه‌گذاران بتوانند از وضع مالی حال و آینده شركت‌های سهامی‌موردنظرخودآگاه‌شوندودرباره‌آن‌قضاوت‌كنند.درسایه‌همین‌تجزیه‌و تحلیل صورت‌های

مالی است كه عده‌ای به عملكردهای آینده برخی از شركت‌های سهامی دل می‌بندند “ .    ( نوو ، ترجمه جهانخانی و پارسائیان ، 1375 ، ص33 )

واژه تجزیه و تحلیل در ارتباط تنگاتنگی با واژه تفسیر می‌باشد ، لیكن این دو مترادف هم نیستند . تفسیر عبارت است از فرآیند دستیابی به عقیده و نتایجی در مورد فعالیت‌های واحد تجاری براساس تجزیه و تحلیل‌های انجام شده ، بدین‌ترتیب تفسیر مسبوق بر تجزیه و تحلیل و حاصل آن است . بنابر آنچه بیان گردید تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی عبارت از فرآیند علت‌یابی و بیان كمی ارتباطات اساسی بین اقلام مختلف صورت‌های مالی می‌باشد كه نتایج حاصل از آن به‌عنوان مبنایی در تصمیم‌گیری بكار می‌رود .

بخش عمده‌ای از تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی و مرسوم‌ترین فنون آن تجزیه و تحلیل نسبت‌های مالی می‌باشد .

                                            منابع انگلیسی

1.Beaver.W.H, “Financial Ratios as predicators of failure, Empirical

 Research in Accounting selected studies” ,supplement to journal of  accounting reserch,1966.

2.Belkaoui, Ahmed, “Accounting theory”, 1st. Ed. New york: Harcourt , Bracej , vanovich , 1985 .

3. Churchill, G.N, jr, “Marketing Research: Methodological Foundation”, 1st. ed. Hinsdalc, IL: The Drydenpress.1976.

4.Foulk,Roy A , “ Practical financial statement Analysis” ,
Mc Graw- Hill Book Company, 1972 .

5. Helfert, Erich.A, “Techniques in Financial Analysis”, 6Th. ed. Irwin: 1987.

6.Horrigan.j, ”A short History of Financial Ratios Analysis”, Accounting Reviw, 1968. 

7. Sellitz, C., L. J. Wrightsman  and S.W.Cook , “Research Methods in Social Relations” , 3rd ed. , Newyork : Holt,Rinehart and Winston , 1976 .

8. Oppen heim, A.N, “Questionnaire Design and Attitude Measurement”, Newyork: Basic Books, 1966.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

برچسب ها : ادبیات تحقیق و مبانی نظری بررسی تطبیقی روش‌های موجود تجزیه و تحلیل مالی , دانلود تحقیق و پژوهش کارشناسی ارشد مدیریت مالی , دانلود تحقیق و پژوهش ارشد مدیریت مالی , دانلود تحقیق کارشناسی ارشد حسابداری , دانلود مبانی نظری تجزیه و تحلیل مالی , دانلود ادبیات و تاریخچه تجزیه و تحلیل مالی , دانلود مبانی نظری تجزیه و تحلیل مالی , منابع و مواخذ تجزیه و تحلیل مالی , جزوه آموزشی تجزیه و تحلیل مالی , كاربرد فنون تجزیه و تحلیل صورت‌ها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
محصولات پر فروش

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی